Partner Organizations:

·   INNO Group, France (Sophia Antipolis) , http://www.inno-group.com/

     Representative person – Svetlana Klessova

 

·        PLANET S.A. – GREECE , http://www.planet.gr/index.php

     Representative person – Raphael Koumeri

 

·        International Environment and Quality Services North Greece Ltd Q (QPLAN NG)

Representative person – Kostas Bougiouklis

 

·        ATC – Athens Technology Center

Representative person – Dr. Nikos Sarris

 

·        EFPC Limited, UK

Representative person Michael Remes

 

·        NEM  (ETP) - new European media

Representative person - Silvia Boi

 

·        NESSI  (ETP)  -  Big Data Software and Services

Representative person - Kliafas Yannis

 

·        Department of the NAVY, UK

Representative person – Jacob Hodges

 

·        Royal Institute of Technology, Sweden

               Representative person - Alex Grishin

 

·        GIRAF Company, Germany   www. giraf-pm.com

Representative person - Andrea Loesch

 

·        DFKI  -  DEUTSCHES FORSCHUNGSZENTRUM FUER KUENSTLICHE INTELLIGENZ GMBH, Germany, http://www.dfki.de

                Representative person - Andrey GIRENKO

 

·        ERCIM - the European Research Consortium for Informatics and Mathematics, France, http://www.ercim.eu/

                Representative person - Dr. Pierre Guisset

 

·        ICT-C  -  Information Society Technologies Centre,  Armenia,  www.sci.am 

Representative person – Prof. Levon Aslanyan

 

·        R.I.T.A  -  Regional Information Technologies Academy, Azerbaijan, www.rita.az

Representative person – Tofig Babayev

 

·        BELISA - Belarusian Institute of System Analysis and Science & Technology Information Support, www.belisa.org.by

Representative person  -  Tatyana Lyadnova

 

·        The Center for Scientific and Technical Information and Innovation Promotion of Ukraine,  www.fp7-ncp.kiev.ua

Representative person  -  Vadym Yashenkov

 

·        The Lviv State Centre of Science, Innovations and Informatization

Representative person  -  Ivan Kulchytskyy      http://cstei.lviv.ua/en/item/15

 

·        CEIS -- Centre for Industrial Economics and Services, Romania, http://www.iei.ro

Representative person  -  Andrei Dospinescu

 

·        ASM - Academy of Sciences of Moldova, www.asm.md

Representative persons -  Igor Cojocaru, Rodica Cujba

 

·     Center for Fundamental and Applied Research Funding, Moldova

     Representative person -  Dr. Elena Zamsa

 

·    STCU Georgia Representative office   www.stcu.int   

     Representative person - Dr. Akaki Peikrishvili,

 

·     GRENA –  Georgian Research and Educational Networking Association www.grena.ge

               Representative person - Dr. Ramaz Kvatadze

 

·     Steinbeis Europa Centrum, Germany, Representative persons: Daniela Chiran and Robert Gola.

https://www.steinbeis-europa.de/en/about-us/our-people/steinbeis-europa-zentrum-stuttgart.html

 

·      Slovak Agriculture University in Nitra, http://www.uniag.sk/en/about-university  

               Representative persons: Prof. Peter Bielik and Zuzana Lajdová,

 

·        Technical University in  CLUJ-NAPOCA,

https://www.utcluj.ro/en/university/management/

     Representative persons: Mihai Dragomir, Sorin Popescu